LKS Luszowice   LUKS Wola Radłowska

2016-05-15, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Przełamanie z Wolą !

W końcu udało się wygrać z Wolą Radłowską, trzeba przyznać,że rywal ten nam nie leży w dotychczasowych pojedynkach licząc wczorajszy nasz bilans wynosi 2 porażki, 2 remisy i jedna wygrana. Na szczęście ta wygrana przyszła w dobrym momencie.

Pierwsze minuty to ataki gości i jakby śpiący nasz zespół, dopiero po 10 minutach gry nasi zawodnicy obudzili się i zaczęli atakować gości. Cóż można powiedzieć przeważaliśmy ale co z tego jak znowu brakuje skuteczności. Najbliższy strzelenia bramki był nasz najlepszy strzelec J. Marszałek ale w stu procentowej sytuacji przestrzelił. W pierwszej połowie zaznaczyć można było naszą przewagę ale też goście stwarzali sytuacje. Najgroźniejsza po rzucie rożnym najwyższy na boisku napastnik gości strzałem głową minimalnie się pomylił. Do przerwy schodziliśmy przy bezbramkowym remisie. Po przerwie nasza drużyna jeszcze bardziej zmotywowana grająca z przewagą wiatru coraz groźniej atakowała zespół z Woli Radłowskiej. Kibice coraz bardziej się denerwowali po każdej zepsutej akcji. Bramka wisiała w powietrzu dla miejscowych a tym czasem groźnie skontrował zespół gości, prawą stroną popędził pomocnik i oddał groźny strzał który minimalnie minął bramkę Chrabąszcza. Wreszcie doczekaliśmy się bramki dla naszych strusi. Po ładnej akcji prawa stroną Kmiecia i rozklepaniu obrony podaje on do W. Laskowskiego który jest faulowany w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienia nie zawodny Kmieć i LKS prowadzi 1:0. Wtedy nasi zawodnicy poczuli,że mają gości i ruszyli do jeszcze większego ataku po rzucie rożnym minimalnie nad okienkiem bramki strzelał J. Marszałek. Po chwili strzał Posłusznego wprowadzonego w drugiej części gry wędruje nad bramką. Goście zdołali umieścić piłkę w bramce ale arbiter dopatrzył się spalonego. Druga bramka która już przesądza o wyniku spotkania to ponownie rzut karny zamieniony na bramkę przez J. Marszałka. Do końca tego meczu nasz zespół kontrolował zdarzenia na boisku i odniósł pierwsze jakże ważne zwycięstwo nad Wolą Radłowską. Kibice mogli być zadowoleni bo byli świadkami meczu stojącego na dobrym poziomie z wieloma akcjami oraz walką o każdy centymetr boiska. Nasz zespół zagrał dobry mecz który udokumentował dwoma trafieniami. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe gdyby skuteczność była lepsza i szczęście nam sprzyjało. Za tydzień jedziemy do Kars gdzie też jeszcze nigdy nie wygraliśmy, pora na przełamanie.